dr Maciej M. Sokołowski

Z energią o energetyce Energetyka - gospodarka - prawo Z energią o prawie Z energią o gospodarce Bezpieczeństwo energetyczne wczoraj - dziś - jutro Efektywnie o efektywności energetycznej Polityka energetyczna - Polska - Europa - Świat Od nowa o energetyce odnawialnej
PL EN
Aktualności Zdjęcie Maciej Sokołowski
MENU

"Bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z tych pojęć, na których każdy wydaje się znać. Problem zaczyna się, gdy gaśnie światło"

"Idea energetyki obywatelskiej i spółdzielni energetycznych wydaje się być postulatem odpowiadającym na problemy społeczne i finansowe rozwoju energetyki lokalnej"

"Współczesna gospodarka i energetyka wymaga podejścia otwartego na dyskurs i udział różnych podmiotów, na różnych poziomach decyzyjnych"

"Monopolizacja nie służy państwu, gospodarce, obywatelom. Monopolizacja służy monopolom"

"Mój day-watchman state jest modelem środka - zajmującym miejsce pomiędzy interwencjonizmem a leseferyzmem"

"Fascynuje mnie obserwowanie jak wiele zawdzięczamy energii elektrycznej. Jak wiele zawdzięczamy Tesli, Edisonowi i wielu innym prekursorom jej wykorzystania"

"Problemem długookresowego planowania gospodarczego jest to, iż jest ono długookresowe. Opracowujący je nie myślą o jego wykonaniu - wykonawcy myślą natomiast o kolejnym planowaniu"

Aktualności

Problemy w Akademii Szwedzkiej - wypowiedź w TVN24 BiŚ

Utworzono piątek, 13 kwiecień 2018

Akadamia Szwedzka ma poważne kłopoty. Tło i istotę problemu komentowałem w rozmowie dla TVN24 BiŚ.

więcej »

Pierwsze posiedzenie Rady Młodych Naukowców VI kadencji

Utworzono czwartek, 5 kwiecień 2018

4 kwietnia br. w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Młodych Naukowców VI kadencji, której mam przyjemność być członkiem.

więcej »

Jak poprawić jakoś powietrza w Polsce? Kwestię tę komentowałem w Polskim Radiu 24 odnosząc się do rządowego programu "Czyste Powietrze".

więcej »

Bezpieczeństwo energetyczne Polski w kontekście nowych, zdywersyfikowanych dostaw z USA i budowie gazociągu połączonego ze złożami norweskimi oraz krajowe wydobycie gazu - to tylko niektóre z tematów z mojej wypowiedzi w Ekspressie Gospodarczym Jedynki.

więcej »

Rynek mocy - wypowiedź dla Polskiego Radia

Utworzono piątek, 5 styczeń 2018

Ustawa o rynku mocy została podpisana przez Prezydenta i opublikowana w Dzienniku Ustaw. O ile wzrosną nam rachunki za prąd? Więcej w mojej wypowiedzi dla Polskiego Radia (PR1).

więcej »