dr hab. Maciej M. Sokołowski

Z energią o energetyce Energetyka - gospodarka - prawo Z energią o prawie Z energią o gospodarce Bezpieczeństwo energetyczne wczoraj - dziś - jutro Efektywnie o efektywności energetycznej Polityka energetyczna - Polska - Europa - Świat Od nowa o energetyce odnawialnej
PL EN
Aktualności Zdjęcie Maciej Sokołowski
MENU

"Bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z tych pojęć, na których każdy wydaje się znać. Problem zaczyna się, gdy gaśnie światło"

"Idea energetyki obywatelskiej i spółdzielni energetycznych wydaje się być postulatem odpowiadającym na problemy społeczne i finansowe rozwoju energetyki lokalnej"

"Współczesna gospodarka i energetyka wymaga podejścia otwartego na dyskurs i udział różnych podmiotów, na różnych poziomach decyzyjnych"

"Monopolizacja nie służy państwu, gospodarce, obywatelom. Monopolizacja służy monopolom"

"Mój day-watchman state jest modelem środka - zajmującym miejsce pomiędzy interwencjonizmem a leseferyzmem"

"Fascynuje mnie obserwowanie jak wiele zawdzięczamy energii elektrycznej. Jak wiele zawdzięczamy Tesli, Edisonowi i wielu innym prekursorom jej wykorzystania"

"Problemem długookresowego planowania gospodarczego jest to, iż jest ono długookresowe. Opracowujący je nie myślą o jego wykonaniu - wykonawcy myślą natomiast o kolejnym planowaniu"

Aktualności

"Ramy i bariery prawne magazynowania energii wobec rosnącego wykorzystania magazynów energii elektrycznej na świecie" to publikacja mojego współautorstwa, która właśnie ukazała się w Księdze Jubileuszowej dedykowanej Profesor Bożenie Popowskiej.

więcej »

Hulajnogi elektryczne w prawie UE - najnowszy tekst

Utworzono piątek, 17 lipiec 2020

Mój artykuł "Laws and policies on electric scooters in the European Union: a ride to the Micromobility Directive?" został opublikowany w najnowszej edycji European Energy and Environmental Law Review.

więcej »

Mój tekst "Renewable and citizen energy communities in the European Union: how (not) to regulate community energy in national laws and policies" został opublikowany w Journal of Energy & Natural Resources Law.

więcej »

Kogeneracja w prawie UE - najnowsza książka

Utworzono czwartek, 2 kwiecień 2020

"European Law on Combined Heat and Power" jest już dostępna. 31 marca br. drukiem wydawnictwa Routledge ukazała się moja najnowsza książka dot. kogeneracji w prawie Unii Europejskiej. 

więcej »

Konferencja ONZ w sprawie zmian klimatu COP25 w Madrycie

Utworzono niedziela, 15 grudzień 2019

Tak jak w zeszłym roku uczestniczyłem w Konferencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu - tym razem COP25 w Madrycie.

więcej »