dr hab. Maciej M. Sokołowski

Z energią o energetyce Energetyka - gospodarka - prawo Z energią o prawie Z energią o gospodarce Bezpieczeństwo energetyczne wczoraj - dziś - jutro Efektywnie o efektywności energetycznej Polityka energetyczna - Polska - Europa - Świat Od nowa o energetyce odnawialnej
PL EN
Aktualności Zdjęcie Maciej Sokołowski
MENU

"Bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z tych pojęć, na których każdy wydaje się znać. Problem zaczyna się, gdy gaśnie światło"

"Idea energetyki obywatelskiej i spółdzielni energetycznych wydaje się być postulatem odpowiadającym na problemy społeczne i finansowe rozwoju energetyki lokalnej"

"Współczesna gospodarka i energetyka wymaga podejścia otwartego na dyskurs i udział różnych podmiotów, na różnych poziomach decyzyjnych"

"Monopolizacja nie służy państwu, gospodarce, obywatelom. Monopolizacja służy monopolom"

"Mój day-watchman state jest modelem środka - zajmującym miejsce pomiędzy interwencjonizmem a leseferyzmem"

"Fascynuje mnie obserwowanie jak wiele zawdzięczamy energii elektrycznej. Jak wiele zawdzięczamy Tesli, Edisonowi i wielu innym prekursorom jej wykorzystania"

"Problemem długookresowego planowania gospodarczego jest to, iż jest ono długookresowe. Opracowujący je nie myślą o jego wykonaniu - wykonawcy myślą natomiast o kolejnym planowaniu"

Aktualności

21 kwietnia 2021 r. odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Energetycznego „Energetyka lokalna” organizowana przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, w której miałem przyjemność wziąć udział.

więcej »

"10 lat po Fukushimie. Rozwój Energetyki w Japonii i Polsce - aspekty prawne" to tytuł webinarium, w którym wziąłem udział.

więcej »

Wszystkim zainteresowanym sztuczną inteligencją (AI) polecam Call for Papers, którego jestem współredaktorem: "Green Artificial Intelligence: Regulatory Road to Sustainable AI".

więcej »

Zachęcam do zapoznania się z informacją o Call for Papers w Speciall Issue of Energy Policy "When Energy Policy Fails: Impacts, Recovery & Managing Risk", który współorganizuje jako Guest Editor.

więcej »

Mój tekst "Regulation in the COVID-19 pandemic and post-pandemic times: day-watchman tackling the novel coronavirus" jest już dostępny online.

więcej »