dr Maciej M. Sokołowski

Z energią o energetyce Energetyka - gospodarka - prawo Z energią o prawie Z energią o gospodarce Bezpieczeństwo energetyczne wczoraj - dziś - jutro Efektywnie o efektywności energetycznej Polityka energetyczna - Polska - Europa - Świat Od nowa o energetyce odnawialnej
PL EN
Aktualności Zdjęcie Maciej Sokołowski
MENU

"Bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z tych pojęć, na których każdy wydaje się znać. Problem zaczyna się, gdy gaśnie światło"

"Idea energetyki obywatelskiej i spółdzielni energetycznych wydaje się być postulatem odpowiadającym na problemy społeczne i finansowe rozwoju energetyki lokalnej"

"Współczesna gospodarka i energetyka wymaga podejścia otwartego na dyskurs i udział różnych podmiotów, na różnych poziomach decyzyjnych"

"Monopolizacja nie służy państwu, gospodarce, obywatelom. Monopolizacja służy monopolom"

"Mój day-watchman state jest modelem środka - zajmującym miejsce pomiędzy interwencjonizmem a leseferyzmem"

"Fascynuje mnie obserwowanie jak wiele zawdzięczamy energii elektrycznej. Jak wiele zawdzięczamy Tesli, Edisonowi i wielu innym prekursorom jej wykorzystania"

"Problemem długookresowego planowania gospodarczego jest to, iż jest ono długookresowe. Opracowujący je nie myślą o jego wykonaniu - wykonawcy myślą natomiast o kolejnym planowaniu"

Aktualności

W moim tekście "Energetyka: sterujemy czy dryfujemy na KRE" opublikowanym w Dzienniku Gazecie Prawnej (2/11/2017 r.) odnoszę się do koncepcji powołania Komisji Regulacji Energetyki, która miałaby zastąpić URE. W pewnym stopniu wiąże się to z moim pomysłem na zmiany w energetyce sprzed kilku lat.

więcej »

Regulacyjne aspekty walki ze smogiem - wypowiedź dla PR24

Utworzono środa, 11 październik 2017

Czy nowe regulacje prawne mają szansę zwiększyć skuteczność walki ze smogiem? Na te i inne pytania dotyczące rozwiązań dedykowanych poprawie jakości powietrza w Polsce odpowiadałem na antenie Polskiego Radia 24.

więcej »

W rozmowie z portalem BiznesAlert.pl komentuję doniesienia medialne o możliwej reorganizacji Urzędu Regulacji Energetyki. Czy mój pomysł sprzed 7 lat dotyczacy powołania Komisji Regulacji Energetyki jest aktualny?

więcej »

Elektryczne autobusy w Polsce - cytat w WNP.pl

Utworzono poniedziałek, 21 sierpień 2017

Portal WNP.pl zauważa, iż "w polskich miastach widać 'zieloną rewolucję' w transporcie publicznym. Portal cytuje również moją ostatnią wypowiedź dla Polskiego Radia w tym temacie.

więcej »

Polskie miasta coraz chętniej wykorzystują niskoemisyjny transport publiczny. Jak wygląda elektromobilność w polskim transporcie publicznym? Więcej w mojej wypowiedzi dla Polskiego Radia PR1.

więcej »