dr Maciej M. Sokołowski

Z energią o energetyce Energetyka - gospodarka - prawo Z energią o prawie Z energią o gospodarce Bezpieczeństwo energetyczne wczoraj - dziś - jutro Efektywnie o efektywności energetycznej Polityka energetyczna - Polska - Europa - Świat Od nowa o energetyce odnawialnej
PL EN
Aktualności Zdjęcie Maciej Sokołowski
MENU

"Bezpieczeństwo energetyczne jest jednym z tych pojęć, na których każdy wydaje się znać. Problem zaczyna się, gdy gaśnie światło"

"Idea energetyki obywatelskiej i spółdzielni energetycznych wydaje się być postulatem odpowiadającym na problemy społeczne i finansowe rozwoju energetyki lokalnej"

"Współczesna gospodarka i energetyka wymaga podejścia otwartego na dyskurs i udział różnych podmiotów, na różnych poziomach decyzyjnych"

"Monopolizacja nie służy państwu, gospodarce, obywatelom. Monopolizacja służy monopolom"

"Mój day-watchman state jest modelem środka - zajmującym miejsce pomiędzy interwencjonizmem a leseferyzmem"

"Fascynuje mnie obserwowanie jak wiele zawdzięczamy energii elektrycznej. Jak wiele zawdzięczamy Tesli, Edisonowi i wielu innym prekursorom jej wykorzystania"

"Problemem długookresowego planowania gospodarczego jest to, iż jest ono długookresowe. Opracowujący je nie myślą o jego wykonaniu - wykonawcy myślą natomiast o kolejnym planowaniu"

Aktualności

Maciej M. Sokołowski wziął udział w seminarium „Perspektywy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej w Polsce”. które odbyło się 10 czerwca 2011 r. w Ministerstwie Gospodarki.

więcej »

Maciej M. Sokołowski wziął udział w Międzynarodowej konferencji "Solidarity at Work" - US-EU Dialogue on a Secure and Market Based Energy Future.

więcej »

Posiedzenie Zespołu Doradczego ds. NPRGN

Utworzono piątek, 3 czerwiec 2011

Dyrektor Wykonawczy Społecznej Rady ds. NPRE Maciej M. Sokołowski weżmie udział w obradach Zespołu Doradczego ds. Narodowego Programu Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej. 

więcej »

Święto Narodowe Szwecji

Utworzono środa, 1 czerwiec 2011

Na zaproszenie Ambasady Szwecji Maciej M. Sokołowski weźmie udział w obchodach Święta Narodowego Szwecji. W tym roku obchody święta połączone są z pożegnaniem Pana Ambasadora Daga Harteliusa, kończącego swoją misję w Polsce.

więcej »

Maciej M. Sokołowski w TOK FM

Utworzono piątek, 29 kwiecień 2011

Wypowiedź Macieja M. Sokołowskiego w "Popołudniu radia TOK FM".

więcej »